آزمایشات تشخیص زود هنگام سرطان دهانه رحم

هدف این گونه از ازمایشات شناسایی سرطان قبل از بروز هر گونه علائم می باشد و در پیشگیری، تشخیص زود هنگام و درمان سریع موثر می باشد. بررسی دهانه ی رحم با آزمایش پاپ اسمیر (Pap test) یا روش های مشابه در پیشگیری از سرطان دهانه رحم بسیار موثر است.

1- پاپ اسمیر:

سازمان های معتبر بهداشتی دنیا توصیه کرده اند که این تست برای همه خانم ها پس از 21 سالگی انجام شود. در صورت نرمال بودن هر سه سال یک بار باید انجام این ازمایش تکرار شود.

2- :HPV PCR

تقریبا همه ی موارد سرطان دهانه ی رحم به علت الودگی با ویروس پاپیلومای انسانی (Human papillomavirus) می باشد. شناسایی این ویروس کلید تشخیص زود هنگام سرطان دهانه رحم می باشد. در بسیاری از موارد حتی قبل از اینکه نتیجه ایی مشکوک در پاپ اسمیر مشاهده شود این ویروس را به وسیله ی روش های پیشرفته ی ملکولی (از جمله تست PCR)  می توان شناسایی کرد. بطوری که سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) در سال 2014 تست PCR را برای جایگزینی با پاپ اسمیر پیشنهاد داده است.

آزمایشگاه نامدار مجهز به پیشرفته ترین تکنولوژی روز در زمینه تشخیص آزمایشگاهی آمادگی پذیرش و جوابدهی آزمایشات پیشگیری از سرطان دهانه رحم به هر دو روش پاپ اسمیر و PCR می باشد.

 

در صورت وجود هر گونه سوال با ازمایشگاه نامدار، خانم همائی تماس بگیرید. این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید                           02188638760

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید