بخشی از بررسی های پزشکی که توسط پزشک معتمد سفارت کانادا پیش از اخذ مهاجرت یا مسافرت به کانادا انجام می گیرد انجام آزمایش های خاصی است که تعدادی از این آزمایش ها روتین و عمومی است و تعدادی هم بستگی به شرایط متقاضی مهاجرت و نظر پزشک معتمد دارد. فلسفه انجام معاینات و آزمایشات پزشکی این است که دولت کانادا مایل نیست با پذیرفتن مهاجری که دچار بیماری های سخت علاج، لاعلاج یا شدیدا مسری است متحمل هزینه های بیش از معمول برای مداوای مهاجرین و مسافرین گردد. اگر چه در بسیاری از اوقات این آزمایش ها مشکل ویژه ای برای متقاضیان ایجاد نمی کند ولی گاها دیده شده وجود بعضی از بیماری های ساده ای نظیر عفونت های ادراری که به راحتی قابل درمان هستند منجر به بروز استرس ها و خیلی وقت ها منجر به تاخیر در فرایند تکمیل مدارک مهاجرت می شود. اگر چه پزشکان معتمد هرکدام آزمایشگاه خاصی را برای انجام این آزمایش ها پیشنهاد می کنند. اما به متقاضیانی که در مرحله تکمیل مدارک مدیکال هستند توصیه می شود قبل از مراجعه به پزشک معتمد خودشان با مراجعه به آزمایشگاه نامدار، این آزمایش ها را انجام دهند و در صورت وجود مشکلات احتمالی به درمان این مشکلات که معمولا هم ساده و کوتاه مدت هم هستند مبادرت کنند تا علاوه بر حفظ سلامتی خود، در فرایند اخذ مهاجرت آنها هم مشکل و یا تاخیری پیش نیاید. آزمایش هایی که به طور معمول در روند معاینات پزشکی یا همان مدیکال انجام می گیرد شامل موارد زیر است:

آزمایش کامل ادرار: آزمایشی ساده و غیر تهاجمی اما بسیار مفید برای نشان دادن بسیاری از اختلالات در بدن انسان از جمله مشکلات کلیوی، کبدی، دیابت و .....می باشد. حضور گلبولهای سفید در ادرار بیماران معمولا نشان از عفونت های دستگاه ادراری تناسلی است که این عفونت ها اگر چه درمان معمولا آسانی دارند اما اگر درمان نشوند علاوه بر این که موجب تاخیر در اخذ گواهی سلامت از پزشک سفارت می شود، می تواند به سلامتی انسان آسیب جدی وارد کند.

حضور گلبول های قرمز در ادرار نشان از وجود سنگ های مجاری ادراری و یا وجود اختلالات خونریزی دهنده ای نظیر سرطان های مجاری ادراری و مثانه می باشند که تشخیص زودهنگام آنها می تواند از عوارض خطرناک پیشرفت این بیماری ها جلوگیری کند.

آزمایش VDRL : برای بررسی وجود بیماری سیفیلیس انجام میشود. بیماری سیفیلس یک بیماری واگیردار مقاربتی محسوب می شود که اگر درمان نشود می تواند آسیب های مختلف از جمله مشکلات قلبی، مغزی، نازایی و ... را ایجاد کند. این بیماری به راحتی با درمان های آنتی بیوتیکی معالجه می شود. این آزمایش اختصاصی بیماری سیفیلیس نیست به این معنی که با مثبت شدن این آزمایش وجود بیماری سیفلیس قطعی نیست و برای تایید آن نیاز به آزمایش های اختصاصی نظیر FTA-abs می باشد. به تجربه موارد متعددی را شاهد بوده ایم که مثبت شدن این آزمایش منجر به تاخیر متقاضیان شده است، لذا توصیه اکید آن است که قبل از مراجعه به پزشک معتمد سفارت از وضعیت خود در این موارد آگاه باشید.

آزمایش HIV: احتمالا همه دوستان می دانند که این آزمایش برای تشخیص بیماری ایدز کاربرد دارد. آزمایش HIV انواع مختلفی دارد که برای غربالگری، تشخیص، تایید و یا کنترل درمان این بیماری انجام می شود. با مثبت شدن آزمایش غربالگری وجود بیماری ایدز قطعی نیست و حتما نیاز است که آزمایش های تاییدی انجام بگیرد و چه بسا آزمایش های تاییدی در کسانی که تست غربالگری آنها مثبت باشد وجود بیماری را در فرد را رد کند. اما از آنجاییکه تست های تاییدی آزمایشات زمانبری هستند، ممکن است انجام این آزمایشات روند امور مهاجرت را به تاخیر بیاندازد. لذا توصیه اکید این است که همه متقاضیان مهاجرت مخصوصا آنهایی که به طرق مختلف از جمله اعتیاد، تزریق خون و فراورده های آن و رفتارهای پرخطر جنسی در معرض ویروس HIV قرار گرفته اند حتما پیش از مراجعه به پزشک سفارت از وضعیت سلامتی خود در این مورد آگاهی داشته باشند. آزمایشگاه نامدار با داشتن متخصصین و تجهیزات مرتبط آماده انجام آزمایش های غربالگری و تاییدی می باشد.

امیدواریم به هر آنچه که آرزو دارید و خیر و صلاح شما در آن است برسید.

برای کسب اطلاعات بیشتر حتما با آزمایشگاه تماس بگیرید.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید