کیفیت برتر خدمات تشخیص  آزمایشگاهی در آزمایشگاه نامدار بعنوان راهبرد اساسی سرلوحه اهداف پزشکان، مدیران و کارکنان آزمایشگاه است. هدف ما در آزمایشگاه نامدار این است که هیچگاه صحت و دقت را به هیچ دلیلی از قبیل بالا بودن قیمت مواد مصرفی یا دستمزد کارکنان و غیره پایین نیاوریم. سعی ما بر این است که کیفیت خدماتمان را در تمام مراحل انجام آزمایش به شرح ذیل به نحو مطلوب و در سطح استانداردهای معتبر جهانی حفظ کنیم:

1-مرحله پیش از آزمایش: این مرحله از زمان نوشتن نسخه توسط پزشک شروع شده و با پذیرش بیمار و گرفتن نمونه و انجام آماده سازی های قبل از آزمایش پایان می یابد.

ما با ارتباط علمی مستمری که در حد مقدورات  با پزشکان متخصص محترم داریم سعی می کنیم که پزشکان محترم را در جریان آخرین روش ها و تجهیزات مرتبط با انجام آزمایش ها در آزمایشگاه نامدار قرار دهیم و بدینوسیله از اشکالات ناشی از فقدان ارتباط علمی مستمر بین پزشک و آزمایشگاه پیش گیری کنیم.

برای نمونه گیری از مراجعین از پیشرفته ترین وسایل خون گیری ( لوله های خلاء) و لوازم و تجهیزات پیشرفته خون گیری از کودکان و نوزادان استفاده می کنیم. استفاده از این روش ها و تجهیزات خطاهای ناشی از نمونه گیری نادرست را به حداقل رسانده و از طرفی اسباب آسایش و راحتی مراجعین را فراهم می کند. به هنگام پذیرش معمولا سابقه بیماری مراجعین در فرم های مخصوص ثبت می شود.

2- مرحله آزمایش: برای کاهش خطاهای انسانی سعی کردیم تا از تجهیزات و اتوآنالایزرهای تمام اتوماتیک استفاده کنیم و در کنار این تجهیزات مدرن از کنترل های داخلی و خارجی روزانه، ماهانه و فصلی به تناوب و بدون در نظر گرفتن هزینه نسبتا بالای این کنترل ها استفاده می شود.

 

3- مراحل پس از آزمایش: از آنجاییکه بیشتر دستگاه های اتوماتیک آزمایشگاه مستقیما به نرم افزار جوابدهی آزمایشگاه متصل است جواب ها بدون دخالت دست به نرم افزار جواب دهی منتقل می شود لذا اشتباهات اپراتوری به حداقل ممکن کاهش می یابد. پس از چاپ آزمایش پزشکان آزمایشگاه که همگی استادان دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند تک تک جواب ها را ملاحظه کرده و با بررسی سابقه بیماران صحت گزارش نهایی تایید و سوابق قبلی بیماران به همراه اطلاعات علمی مرتبط با آزمایش ها به نتایج آزمایشگاهی ضمیمه شده و برای پزشک گزارش می شود. برای آسایش مراجعین محترم ساکن در محدوده آزمایشگاه جواب ها بصورت رایگان برای آنان ارسال می شود. همچنیم مراجعین محترم می توانند با مراجعه به وبسایت آزمایشگاه و وارد نمودن شماره آزمایش خود جواب ها را بصورت آنلاین دریافت نمایند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید